Formovačka COMAT M50C04

Stroj je vhodný pro výrobu různých druhů pařených sýrů kulatých tvarů (mozzarella, scamorza, provola, ovoline atd.) s nastavitelnou hmotností od 5 do 1.000 a rovnoběžných tvarů až hmotnosti 3 kg. Části přicházející do styku s produktem jsou pokryty vrstvou teflonu du Pont syntetizovaného při vysoké teplotě.
Jednoduchá demontáž všech částí přicházejících do styku s produktem. Nejsou zde žádné body, kde by se mohly zachytávat nečistoty, které by mohly infiltrovat produkt. Jednoduché čištění stroje. Ochrana proti vniknutí olejů z motorizace.

Výhody stroje oproti konkurenci 
Nezávislé motorizace (pro každý pár šneků)
Celkové automatické přetáčení stroje
Motorizace přes měnič

Stroj je vybaven následujícími částmi:
Plnící zásobník s možností plynulého plnění z natahovacího stroje nebo v neplynulém z neplynulého natahovacího stroje.
Tělem stroje s vyhřívanou pracovní vanou, vybavenou dutinkami, ve kterých jsou umístěny 4 šneky, které postupným tlakem plní formovací sekci. Dvojitá motorizace šneků (jeden pro každý pár). Nastavení rychlosti je ovládáno manuálně nebo měničem (volitelná možnost).

Sekce formování
velmi variabilní díky možnosti rychlé výměny bubnu, umožňující získání produktů různých hmotností během jednoho pracovního procesu. Systém pro výměnu bubnu je navržen tak, aby výměnu mohla provést jedna osoba, v souladu s bezpečnostními podmínkami. Speciální naklápěcí operace pák pro podporu a údržbu zajišťují ve stejném čase jak rychlou výměnu bubnu, tak i jejich stabilitu.

Elektrický systém
ve skříni z nerezové oceli, která obsahuje veškeré automatiky pro motorizace šneků a bubnu, pro ovládání pracovních procesů, pro termostatické monitorování teploty dutinek a počítadla kusů. Základním rysem formovacího stroje je možnost automatického naklonění těla stroje, čímž je udržena vysoká vlhkost konečného produktu.

Technická data
Rozměry: 1000 x 1250 x 1900 mm
Elektrický výkon: 7 kW
Napětí: 400 V - 50 Hz
Hmotnost: 430 kg
Mechanická produktivita u produktu s hmotností 10 g: do 800 kg/hod
Mechanická produktivita u produktu s hmotností 50 g: do 1530 kg/hod
Mechanická produktivita u produktu s hmotností 100 g: do 2300 kg/hod
Mechanická produktivita u produktu s hmotností 250 g: do 3250 kg/hod

http://www.comatonline.com/macchina/mozzarella-moulding-machine/